Postitee kutsub taas pillerkaaritama

Laupäeval, 5. juunil on aeg tulla seiklema Eesti kaunimale teele, vanale Tartu-Võru maanteele ehk ajaloolisele Postiteele. Sel päeval saab siinkandis osa põnevatest tegevustest ning maitsetest, uksed avavad mitmed Postitee äärsed ettevõtted ja talud. Valge linaga kaetud laud teeotsas suunab külastaja õigele õuele. Erilised elamused on garanteeritud.

Lisaks imelistele loodusvaadetele üle küngaste lookleval Postiteel saab mitmes kohas keha kinnitada imemaitsvate hõrgutistega. Pizzeria Postitee Gurmee Ihamarus pakub krõbedaid kiviahju pitsasid, Kopli taluköök meelitab värskete ja hooajaliste maitsetega. Rüüp OÜ vastvalminud köögis saab maitsta põnevaid jooke,  maitsemeeli ergutada aga Andre juustufarmis. Karilatsi küla selts avab kohviku Ojari talu väravas ning ehtne talutoit ootab Kalda loodustalus. Tervisest pakatavaid küüslaugutooteid pakub Kõlleste Garlic OÜ.

Aktiivne tegevus nii lastele kui täiskasvanutele ootab külastajaid Mesikamäe puhkemajas. Metsajärve puhkemaja pakub ekstreemset veelaua- ja tuubisõitu ning lummavaid vaateid äsja valminud vaatetornist. Romantilisele jalutuskäigule inglise stiilis aias ootab Uibu talu perenaine. Metsa talu lahke pererahvas kutsub ilu kaema rododendronite parkmetsa ning pakub võimalust soetada erinevaid ilutaimi oma aia tarbeks. Rammusat maaõhku, aega iseendale ja saunamõnusid pakuvad Kalda loodustalu ning Ala Juusa puhkemaja.  Ridalis saab lennundusega lähemalt tutvust teha ja lasta ennast lausa taeva alla lennutada. Kirsi ponitalu ootab huvilisi ponidega sõprust looma. Karilatsi Vabaõhumuuseumis on võimalus teha sajanditaguseid talutöid pillimuusika saatel. Pillimängu ja laulu kuuleb sel päeval veel mitmel pool.

Postitee pillerkaar on varasemalt toimunud kaks korda – 2012. ja 2013. aastal. Rõõm on tõdeda, et vahepeal on tekkinud uusi lahedaid tegijaid ning staažikad olijad on veel paremaks saanud.

Postitee on imeliste loodusvaadetega tee, mille ajaloost pajatavad teetähised, kõrtsiasemed ja vanad sillad. Vähemalt 400 aasta vanune teejoon ning teeruumis paiknev erinevatest ajastusest säilinud rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand teevad sellest ainulaadse maantee kogu Eestis.

5. juunil ootavad külastajaid Andre juustufarm, Mesikamäe puhkemaja, Karilatsi küla selts, Karilatsi Vabaõhumuuseum, Metsa talu Ihamarus, Ihamaru külakeskus, pizzeria Postitee Gurmee, Viia-Jaani labürinditalu, Ala Juusa puhkemaja ja Rüüp OÜ, Kopli taluköök, Uibu talu Varbusel, Kirsi ponitalu ja Hurmi taaskasutuskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Metsajärve puhkemaja, Ridali lennuklubi, Kalda loodustalu, Kõlleste Garlic OÜ, Varbuse muusikamõis.

Postitee pillerkaarist on oodatud osa saama kõik pered ja lõbusad reisiseltskonnad. Üritusest osa võttes tuleb kindlasti järgida kõiki kehtivaid piiranguid.

Vt ka Postitee pillerkaar 2021

Lisainfo:
Kerli Koor
Kanepi Vallavalitsus
kultuuri- ja avalike suhete nõunik
kultuur@kanepi.ee
Tel 553 7576