Postitee Puupäevad

8.-11. juuni 2022

Eesti kaunima maantee tiitlit kandev Postitee (vana Tartu-Võru maantee) on aastasadu olnud koduks võrratule ja omapärasele loodusele, rikkalikule kultuurile ning ainukordsele arhitektuurile. Suur osa sellest on seotud puutööga – teeviidad, palkmajad ning naabruses olevate talumajade aiad koos skulptuuridega. Just selliste kaunite kultuuripärlite ning esivanematelt päritud käsitööoskuste hoidmine ja esitlemine on Postitee Puupäevade eesmärk.
 
Meistrid ja asjaarmastajad saabuvad 8. juunil kaugemalt ja lähemalt, et realiseerida oma armastus puutöö vastu ainulaadseteks puukujudeks. Neli päeva ühist saagimist loometööd toetavas keskkonnas lõpeb valminud skulptuuridega. Puuskulptorite kokkutulek on avatud ka huvilistele ja jälgijatele. Saab puukujurite töödest ülevaate ja vajadusel meistrite kontakte.
 
11. juunil Ihamarus toimuval Kõivualutse laadapäeval leiavad puukujud endale publiku seast uue kodu oksjoni käigus. Pakkumisi saavad teha kõik. Oksjon algab keskpäeval.
 
Puukujude valmimine toimub Ihamaru külas Viia-Jaani labürinditalu aladel, mis on möödasõitjaile avatud ja huvilistel on võimalik tööde käiku jälgida.
 
Postitee Puupäevad Facebookis:
https://www.facebook.com/events/604150144368033

TOETAVAD:
Kanepi vallavalitsus, Motothobi OÜ, Maastikuhooldus OÜ, Viia-Jaani labürinditalu, Cista AS, Eco Oil OÜ, Ecotimberg OÜ, Sumros Grupp AS, Juusa OÜ, Bookmill trükikoda